Please note that the Japanese names in these posts are written in Japanese order, i.e. Family Name followed by Given Name

Monday, 22 May 2017

Nadeshiko League Division 2 Ninth Round

AS Harima Albion  0 - 1  Nittaidai Fields Yokohama
(Attendance: 258)

AS Harima Albion:
Kirihata Kotono, Minami Chiho, Nishiyama Emi, Fujimoto Madoka (capt), Fujisawa Marin, Katsurama Fumina, Torao Naomi, Takeda Yuki, Koike Kokoro, Chiba Sonoko, Uchida Misuzu
Subs: Yamaguchi Saya (Uchida Misuzu, 73 mins), Ueshima Hitomi (Katsurama Fumina, 78 mins), Imai Haruka (Koike Kokoro, 82 mins)
Unused subs: Kishi Hoshimi, Miyamoto Yuka, Sakazaki Kana, Yatsugi Akane

Nittaidai Fields Yokohama:
Inoue Nene, Sakurai Mayuka, Haza Hisui, Oga Risako, Yamakawa Natsuki, Goto Ami, Shimada Chiaki (capt), Ito Kanako, Shimamura Yukiko, Arakawa Eriko, Uemura Shoko
Subs: Kojima Wakiko (Arakawa Eriko, HT), Ishii Chiharu (Shimamura Yukiko, 62 mins), Okutsu Rena (Uemura Shoko, 90+1 mins)
Unused subs: Morita Yukari, Hirano Satoko, Seno Yuki, Kanno Natsumi
Scorers: Ishii Chiharu (71 mins)


Cerezo Osaka Sakai Ladies  0 - 0  Orca Kamogawa FC
(Attendance: 684)

Cerezo Osaka Sakai Ladies:
Nishinaka Maho, Inoue Hina, Tsutsui Riko, Wakisaka Reina, Kitamura Nanami, Yakata Miyu, Furusawa Rui, Hayashi Honoka (capt), Matsubara Shiho, Nojima Sakura, Takarada Saori
Subs: Tanaka Tomoko (Furusawa Rui, 63 mins), Lee Songa (Nojima Sakura, 82 mins), Kido Rise (Matsubara Shiho, 90+1 mins)
Unused subs: Yamashita Rina, Matsubara Yuna, Miyamoto Hikari, Fujiwara Nodoka

Orca Kamogawa FC:
Kunika Shoko, Takeda Arisa, Takahashi Nana (capt), Miyamoto Mao, Imai Sayuri, Nakamura Mami, Nagaki Mariko, Matsunaga Tomoe, Nishio Manami, Matsunaga Yoshie, Hirano Rina
Subs: Okano Yuriko (Nakamura Mami, 74 mins), Tsuchiya Yuzuki (Hirano Rina, 74 mins), Sato Eriko (Nishio Manami, 85 mins)
Unused subs: Arima Shizuka, Kobayashi Erina, Ishii Yurina, Naruoka Marin


NHK Spring Yokohama FC Seagulls  0 - 1  Sfida Setagaya FC
(Attendance: 394)

NHK Spring Yokohama FC Seagulls:
Deguchi Haruna, Urata Kaho, Kanazawa Mami, Nakai Miku, Yamana Maki, Miyashita Nanami, Yamamoto Emi (capt), Oshima Mizuki, Kaga Koko, Ishihara Misato, Yoshida Mizuki
Subs: Tachibana Rei (Miyashita Nanami, 72 mins), Tanaka Yui (Ishihara Misato, 82 mins)
Unused subs: Asari Maya, Niwa Erika, Tanaka Keiko, Shibata Manami, Kashihara Mayu

Sfida Setagaya FC:
Takahashi Miharu, Hara Shiho, Tanaka Mariko, Usuda Haruka (capt), Nagata Maya, Kashiwabara Miu, Mori Hitomi, Hanagiri Naomi, Yamamoto Naomi, Nagasaki Akane, Ushiyama Nanae
Subs: Yasuda Yumino (Ushiyama Nanae, 49 mins), Suda Ayaka (Yamamoto Naomi, 75 mins), Allison Kagawa (Nagasaki Akane, 88 mins)
Unused subs: Nagatani Konami, Murakami Akane, Watanabe Mizuki, Shimada Ayako
Scorers: Nagasaki Akane (57 mins)
Booked: Nagata Maya


Ehime FC Ladies  2 - 1  FC Kibikokusaidaigaku Charme

(Attendance: 618)

Ehime FC Ladies:
Mita Isayo, Watai Shiori, Kamata Ran, Nishimura Nozomi (capt), Muramatsu Mafuyu, Iwamoto Yuka, Nishigawa Sayumi, Yamashiro Miyuki, Kariya Maiko, Ueno Mami, Oya Ayumi
Subs: Akune Mana (Muramatsu Mafuyu, HT), Kanai Nanae (Iwamoto Yuka, HT), Sato Hikari (Watai Shiori, 87 mins)
Unused subs: Nakamura Saki, Mukaidani Ayaka, Ogawa Manami, Sakurai Yuika
Scorers: Ueno Mami (66 mins), Oya Ayumi (71 mins)

FC Kibikokusaidaigaku Charme:
Fujita Suzuka, Shannon McCarthy, Goya Eriko, Mamyo Sena, Henmi Momoko, Akatsu Yuri (capt), Takatsuka Ayane, Sekiguchi Mayu, Ikejiri Mayu, Teresa Noyola, Yoshida Nagisa
Subs: Nemoto Rikako (Takatsuka Ayane, 71 mins), Iriguchi Nanoka (Henmi Momoko, 76 mins), Kobayashi Kotone (Teresa Noyola, 79 mins)
Unused subs: Kim Youmi, Asaumi Saki, Ogawa Yuka, Sasaki Yuka
Scorers: Ikejiri Mayu (15 mins)
Booked: Fujita Suzuka


Okayama Yunogo Belle  2 - 1  Konomiya Speranza Osaka Takatsuki
(Attendance: 767)

Okayama Yunogo Belle:
Miki Yoshimi, Yoshimura Midori, Hayashi Momo, Saito Natsumi, Shimamura Kumiko, Kameoka Natsumi (capt), Hagiwara Aimi, Kiryu Nanase, Hamamoto Marin, Oda Kanna, Hazuki Yuki
Subs: Kitano Rie (Hagiwara Aimi, 54 mins), Yoneyama Suzumi (Oda Kanna, 67 mins), Noichi Aya (Yoshimura Midori, 84 mins)
Unused subs: Ueno Yukiko, Noma Fumika, Kishino Sana, Nagasawa Yume
Scorers: Shimamura Kumiko (17 mins), Kameoka Natsumi (85 mins)

Konomiya Speranza Osaka Takatsuki:
Arikura Yuika, Tessa Andujar, Fujino Suzuka, Oshima Kaho, Sakanaka Mio, Machida Akari, Saito Toshiko, Tajima Mitsuyo, Kurakazu Shiho, Ikubo Mao, Taniguchi Konomi
Subs: Kamiya Narumi (Kurakazu Shiho, 72 mins), Tanaka Mayu (Ikubo Mao, 80 mins), Nishimura Shizuru (Machida Akari, 84 mins)
Unused subs: Nakagawa Yoshimi, Ichino Natsuki, Hanabusa Misa, Uemura Nanami
Scorers: Taniguchi Konomi (53 mins, pen)
Booked: Saito Toshiko

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.